fbpx
Lajme

Kallashnikov dhe 70 fishekë në banesë, kapet 51-vjeçari në Durrës

Durrës, Go ditet një tjetër rast i arm ëmbajtjes pa leje. Sekuestrohet 1 a rmë zja rri dhe mu nicion luf  tarak. Arre stohet në flagrancë poseduesi i tyre. Forcat Operacionale në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës, në zbatim të Planit të Masave për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë, kapjen e personave në kërkim dhe atyre që disponojnë a rmë zj arri në banesë, në bazë të informacioneve të siguruara në rrugë operative, kanë organizuar punën dhe kanë ushtruar kontroll në një banesë në lagjen nr. 16, Durrës dhe si rezultat kanë goditur një rast të armëmbajtjes pa leje.

Në vijim të veprimeve, nga specialistët për Hetimin e Kri meve në Komisariatin e Policisë Durrës u arrestua në flagrancë shtetasi D. R., 51 vjeç, banues në Durrës. Gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tij, shërbimet e Policisë kanë gjetur 1 armë zjarri automatik, 4 krehra dhe 70 fishekë, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale. Materialet në ngarkim të shtetasit D. R. i kaluan Pro kurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button