Lajme

“Kam mamanë sëmurë më nxirrni nga burgu”, Alda Klosi del të hënën në Gjykatën e Apelit për paratë e vjedhura në banesën e saj

Ish-zyrtarja Alda Klosi do të dalë këtë të hënë në Apel ku do të kërkojë një masë më të butë sigurie.

Klosi është dënuar me arrest me burg, ndërsa gjyqtarja e cila do të shqyrtojë çështjen e ankimit është Irena Brahimi.

Sipas avokatit ajo kërkon lirinë në Apel me argumentin se ka 2 fëmijë të mitur edhe nënën e saj të verbër për t’u kujdesur për ta.

Ngjarja:

Izh-zyrtarja akuzohet për veprën penale të pastrimit të parave dhe produkteve të veprës penale.

Alda Klosi është pronarja e banesës, në të cilën sanitarja Rozeta Dobi dhe djali i saj Havier Dobi grabitën një shumë rreth 120 mijë euro.

Vjedhja në banesën e ish-zyrtares së lartë ndodhi më 15 dhjetor të vitit 2022.

Pas raportimin në polici të vjedhjes dhe kontrolleve të kryera në banesën e nënë e bir, u gjetën rreth 405 mijë euro, 8500 dollarë dhe aksesorë floriri, të cilat dyshohet gjithashtu se janë vjedhur nga pastruesja Rozeta Dobi.

Ka qenë vetë Klosi ajo që ka bërë denoncimin në polici, teksa ka pretenduar se paratë ishin të një personi të afërt të saj i cili do të kurohej për një sëmundje të rëndë.

Vjedhja e banesës është kryer me çelësin që ka pasur pastruesja e shtëpisë, e cila ka shfrytëzuar momentin kur në banesë nuk ka pasur njeri. Ajo së bashku me të birin pasi kanë vjedhur shumën e parave kanë bërë rrëmujë në dhomën e gjumit për të humbur gjurmët.

E gjitha u bë me qëllimin e inskenimit të një skeme sikur banesa kishte rënë pre e grabitjes nga autorë të tjerë.

Ende nuk është arritur të provohet se kujt i përket shuma prej 405 mijë euro dhe 8500 dollarë të cilat u gjetën në tubin e aspirimit në banesën e sanitares Dobi.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close