Lajme

“Kam qëndruar me disa murgj këto muaj”, Davide Pecorelli thyen heshtjen: Tregoni pak respekt për fëmijët e mi

Davide Pecorelli ka thyer heshtjen teksa është shprehur këtë të hënë se 9 muajt në arrati i ka kaluar me disa murgj. Biznesmeni italian që u zhduk në Pukë rreth 9 muaj më parë ka shpërthyer edhe ndaj mdiave, te cilave i kërkon që të kenë respekt për fëmijët e tij të mitur.

“Kam kaluar tetë muaj në një komunitet priftërinjsh pranë Medjugorje. Në Shqipëri kam kryer edhe krime. Por unë i thashë gjithçka prokurorit Petruzzelli dhe prokurorit Cantone, ata do t’i bëjnë të ditura detajet. Kam folur me prokurorët, ata do të tregojnë.

Tani do të shkoj te fëmijët e mi dhe nuk do të bëj më biznes në Itali. Në këto 8 muaj kam qëndruar me disa murgj, s’kam folur me askënd, as me familjen. Mediat të tregohen me profesionale, kam 4 fëmijë, 3 prej tyre janë minorenë”, tha ai.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: