Lajme

Kamëz, arrestohet 32-vjeçari

Një 32 vjeçar është ar restuar nga policia pasi ka q ëlluar me ar më zjarri kundrejt një të riu me qëllim për ta v rarë. Ngjarja ka ndodhur në Kamëz mbrëmjen e kaluar, në bulevardin “Nënë Tereza”.

32-vjeçari, Esat Selimaj dyshohet se ka q ëlluar për motive të dobëta, me armë zjarri në drejtim të shtetasit I. I., 23 vjeç, banues në Bathore, i dënuar më parë për vjedhje.

Në një distancë rreth 50 metra, Esat Selimaj ka qëlluar me a rmë z jarri p istoletë në drejtim të shtetasit I. I., i cili në momentet e para, nuk e ka deklaruar këtë fakt në Polici.

Selimaj u arrestua për veprat p enale “V rasja me dashje” e mbetur në tentativë dhe “Armëmbajtja pa leje”. Shërbimet e Policisë, gjatë këqyrjes së vendit të ngjarjes, kanë gjetur dhe sekuestruar një gëzhojë dhe më pas gjatë a rrestimit të shtetasit E. S., kanë gjetur dhe sekuestruar edhe armën e zjarrit pistoletë me fishekë luftarak.

Materialet procedurale do t’i kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprën penale “V rasja me dashje” e mbetur në tentativë dhe “A rmëmbajtja pa leje”.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: