Lajme

Kandidati për kreun e PD-së Agron Shehaj takohet me ambasadoren amerikane Yuri Kim

Kandidati për kreun e PD-së, Agron Shehaj të martën ka zbuluar takimin e zhvilluar me ambasadoren e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim. Përmes një shënimi të shkurtër në Facebook, Shehaj shkruan se të martën paradite, me ftesë të saj, bisedoi me ambasadoren amerikane në Tiranë, Yuri Kim.

Sipas tij, SHBA-të kanë qenë në krah të PD-së që në ditët e para të lindjes së saj dhe mbështetën fuqimisht ardhjen e saj në pushtet në vitin 1992. “Që atëherë, në çdo arritje të PD-së në politikë dhe qeverisje, ka qenë edhe ndihma e SHBA-ve. Kjo lidhje, mbështetur në vlerat e lirisë dhe demokracisë, do të forcohet edhe më shumë në ta ardhmen”, shkruan ai.

Shënimi i plotë: Sot paradite, me ftese te saj, bisedova me Ambasadoren Amerikane Yuri Kim. Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë qenë në krah të PD-së që në ditët e para të lindjes së saj dhe mbështetën fuqimisht ardhjen e saj në pushtet në vitin 1992. Që atëherë, në çdo arritje të PD-së në politikë dhe qeverisje, ka qenë edhe ndihma e SHBA-ve. Kjo lidhje, mbështetur në vlerat e lirisë dhe demokracisë, do të forcohet edhe më shumë në ta ardhmen.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexo edhe:

Close
Back to top button
Close
%d bloggers like this: