Lajme

Kandidati për Vlorën Enriko Kaçaj viziton zonat e përmbytura në Nartë!

Keto jane pamjet te cilat qe prej dy muajve e gjysem na ofron qyteti i Vlores ne Narte ku 50 familje kane ngelur nen uje dhe pa asnje kusht minimal te jeteses! Prej tyre kishte edhe familje dhe shtepi te cilat niveli i ujit kishte arritur edhe me teper sesa niveli i ujit jashte shtepive! Punojme 8 ore ne dite dhe sipas llogarive 5 ore nga 8 shkojne ne arken e shtetit Shqiptar dhe 3 ore jane per mbijetesen e familjeve tona!

Cfar eshte ajo qe ne marrim prej shtetit? Papergjegjshmeri totale dhe indiference maksimale prej autoriteteve pergjegjese per mbarvajtjen e vendit! Te gjithe jemi dakorte se shiu vjen prej Zotit dhe te gjithe e dime se natyra na ve perballe provave dhe problemeve ndonjehere edhe te pa shmangshme, por ne rast mobilizimi dhe ne rast se cdokush do bente vertete ate pune qe i takon te beje ne kete vend, keta banore nuk do te ishin 2 muaj e gjysen nen uje ne kushte ekstreme dhe pa asnje lloj ndihme dhe ne papergjegjshmeri totale prej shteit!

Per te mos folur me pas qe jemi ne kushte pandemie dhe ne te tilla raste shtimi i numrit te te prekurve eshte i pa evitueshem! Dhe sidomos pas ores 20:00 gje per te cilen ketabanore perballen edhe me ftomen dhe faktin se nuk kane as ndricimin minimal dhe ju duhet te jetojne edhe me bretkosat qe ua ka sjelle per shoqeri qeveria! Ne keto kushte dhe ne keto rethana duhet te kuptojme te gjithe se eshte emergjente cuarja e atyre njerzve te cilet jetojne mes njerzve dhe me hallet e tyre ne parlament dhe jo cuarja e atyre njerzve qe jane pasuruar nga vjedhja e tenderave, parave dhe projekteve qe pretendohet se behen per popullin por qe behen me qellimin e vetem per te fryre e sterfryre xhepat e tyre te pa ngopur kurre!

Ka ardhur koha qe populli dhe te gjithe qytetaret te kene perfaqsuesit e tyre ne Parlament jo vjedhesit dhe shkaterruesit e tyre, ka ardhur koha qe ne parlament te futen ata qe punojne realisht per vendin e tyre jo ata qe punojne per te fryre xhepat e tyre dhe miqve te tyre te pangopur! Data 25 prill do te jete nje date vendimtare per vendin tone! Voto #nismathurje per te qene i perfaqsuar ne parlament! Voto #nismathurje per te patur zerin qe te perfaqson ty ne shtetberje! Voto #nismathurje per ti dhene fund diktatures 30 vjecare pseudo demokratike! Voto #nismathurje per te ngritur zerin tend kunder pushtetit te pushtetareve dhe per te nisur pushtetin e popullit dhe qytetareve!

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close