Lajme

Kapen 15 refugjatë sirianë në Portin e Vlorës, po përpiqeshin të iknin në Itali

Janë kapur nga Policia e Vlorës, 15 klandestinë rreth orës 8 e 30 minuta të së shtunës, dyshohet që të jenë nga Siria.

Ata janë kapur ndërsa po tentonin të hipnin në një target në Portin e Vlorës për të lundruar drejt Italisë dhe hyrë në BE. Refugjatët e ardhur ilegalisht në vendin e tonë u dërguan në Komisariatin e Vlorës për t’u marrë në pyetje.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: