fbpx
Lajme

Kapen 5 ton kok ainë, ishte nisur drejt Greqisë, ja kush janë tra fikantët

Autoritetet në ishullin holandez të Karaibeve në Aruba kanë kapur një sasi të konsiderueshme prej pesë ton kok ainë në bordin e një anije të quajtur Aresa dhe kanë arr estuar disa shtetas malazezë.

Mësohet se sasia e ko kainës ishte ngarkuar në Kolumbi dhe kishte si destinacion Greqinë.

”Drejtoria e Policisë së Malit të Zi të mërkurën më 26 shkurt tha se ar restimi ishte pjesë e një veprimi ndërkombëtar i filluar prej muajsh nga autoritette malazeze, serbe, holandeze dhe britanike”, shkruan Balkan Insight.

Mediat malazeze raportuan se anija po lundronte nën flamurin e Kamerunit në momentin që u kap në ujërat e Venezuelës.

“Ky hetim tregon se vetëm përmes punës së vazhdueshme të përbashkët policia mund të marrë rezultate cilësore në ndalimin e trafikut ndërkombëtar të dr ogës,” tha policia malazeze.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button