Lajme

Kapet 34 vjeçari në Tiranë

Durrës Finalizohet me sukses operacioni i koduar “Kryqëzimi”. Sekuestrohen 1 a rmë zjarri a utomatik, 2 kallëp tritoli, 6 karikator dhe municion lu ftarak. Arr estohet në flagrancë poseduesi i tyre, i cili do t’i shiste kundrejt fitimit. Shërbimet e Komisariatit të Policisë Durrës, në zbatim të Planit të Masave për parandalimin dhe go ditjen e paligjshmërisë, kapjen e personave që lëvizin me a rmë zjarri me vete dhe rritjen e parametrave të sigurisë, në bazë të informacioneve të siguruara në rrugë operative, organizuan punën dhe finalizuan me sukses operacionin policor të koduar “Kryqëzimi”, si rezultat i të cilit u arrestua në flagrancë shtetasi: T. C., 33 vjeç, banues në Durrës. Shërbimet e Policisë, në bazë të informacioneve të siguruara në rrugë operative, kanë ndjekur shtetasin T. C., i cili po lëvizte nga Durrësi në drejtim të Tiranës dhe në aksin rrugor Durrës-Tiranë, tek kryqëzimi i Sukthit, kanë ndaluar mjetin tip “Benz” që drejtohej nga ky shtetas.

Gjatë kontrollit të ushtruar në mjetin e tij janë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale 1 a rmë zjarri automatik, 6 karikator, 2 kallëp tritoli dhe municion luf tarak, të cilat ky shtetas kishte për qëllim t’i shiste, kundrejt fitimit. Materialet do t’i kalojnë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprën penale “A rmëmbajtja pa leje”, për të cilën parashikohet dë nimi deri në 7 vjet b urgim.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close