Lajme

Kapet 47-vjeçari në Morinë, u kap me shtetas të huaj në automjetin taksi tip “Benz”

Një 47-vjeçar është arrestuar në aksin rrugor Kukës-Morinë pasi është kapur me automjetin taksi tip “Benz”, duke transportuar shtetas të huaj. Shtetasi A. H., po transportonte shtetasit e huaj që të kalonin kufirin në mënyrë të paligjshme, të drejtim të Kosovës,  kundrejt fitimit. Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan  automjeti tip “Benz” , 200 euro si dhe një telefon.

Arrestimi i tij u bë në kuadër të operacionit policor të koduar “Morina”, për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e “dhënies ndihmë shtetasve për kalim të paligjshëm të kufirit”. Operacioni u zhvillua nga DVP Kukës në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Kukës dhe DVKM Kukes. Vijojnë hetimet për identifikimin e shtetasve të tjerë të përfshirë në këtë aktivitet kriminal. Materialet hetimore do ti kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Kukës, për veprime të mëtejshme.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: