Lajme

Kapet bosi i “Ndraghetas”, prej vitesh fshihej brenda një bunkeri

Karabinierët italianë kanë mundur të arrestojnë bosin e grupit m afioz “Ndrangheta”, Cosimo Damiano Gallace. 60-vjeçari ishte në kërkim prej një viti pasi ishte dënuar më herët me 14 vite b urg, nën akuzën e drejtimit të një grupi m afioz. Ai është gjetur nga aktiviteteve brenda një bunkeri, të ndërtuar enkas për të, ku brenda saj gjendeshin të gjitha sendet e nevojshme për të jetuar.

Bunkeri, ishte ndërtuar në Isca, pranë brigjeve të detit Jon. Gjatë kontrollit të policisë u gjetën dhe 35 mijë euro, një tablet, 9 telefona celularë, 1 sistem kamere dhe një Tv i madh.

Zona ku qëndronte Gallace ishte e ruajtur nga persona të shumtë dhe qenë. Grupi që drejtonte Gallace operonte në Romë, Lombardi, Pinemonte dhe Toksana, ndërsa ishte shpallur në kërkim nga 25 nëntori i vitit 2020 për t rafikim dr oge.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close