Lajme

Kapet me mall, shoqërohet 24-vjeçari shqiptar në Itali

Karabinierët në Venecia, të Italisë arrestuan një 24-vjeçar shqiptar. Ngjarja ka ndodhur ditën e sotme dhe shqiptari, me vendbanim në Noalen, vëzhgohej prej ditësh nga policia, pasi ai lëvizte në orët e vona duke mos respektuar kështu orën policore.policia-italiane . Ditën e djeshme pasi e ndoqën shqiptarin gjatë gjithë ditës ata vendosën që ta a rrestonin, por ai tentoi të a rratisej.

Ndjekja vazhdoi në rrugët e qytetit, derisa shqiptari, më pas vendosi të ngjitej mbi murin e një kantieri ndërtimit.

Në këtë kantier ai e futi vetën në kurth, pasi punëtorët e ndërtimit ndihmuan në bllokimin dhe arrestimin e tij. Pas kontrollit që iu bë shtëpisë së shqiptarit u gjet dhe sekuestrua 70 gram k okain ë, e paketuar dhe gati për s hitje.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: