Lajme

Kapet në Itali shqiptari i dënuar për trafik droge, 33-vjeçari dëbohet menjëherë drejt Shqipërisë

Policia e Sienës ka rënë në gjurmët e një shtetasi shqiptar, të dënuar për trafik droge, i cili tashmë është dëbuar nga territori italian.

Autoritetet e policisë kanë zbuluar një grup prej 3 shqiptarësh, ku pas kontrolleve në mesin e tyre rezultoi se ishte dhe 33-vjeçari i dënuar më parë.

Raportohet se ai ishte dëbuar nga Italia në vitin 2016 dhe i ishte ndaluar hyrja në Itali, gjë që e detyroi atë të kalonte aktivitetin e tij kriminal në Zvicër ku u arrestua për të njëjtat akuza.

Pas zbulimit të tij ai u shoqërua nga autoritetet dhe u nis me një fluturim direkt drejt Shqipërisë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close