Lajme

Kapet shqiptari i kërkuar në 180 shtete për trafik droge

Arrestohet në Santa Marta shqiptari Besnik Nikolli alias Niko ose El Gordo, i cili kishte lidhje me trafikantët e drogës nga Kolumbia.

Sipas mediave spanjolle alia Niko ishte në kërkim nga autoritetet franceze që nga viti 2021 për veprën penale të trafikut të drogës. Ai gjithashtu ishte i përfshirë në krime të pastrimit të parave dhe kërkohej në më shumë se 180 vende.

Në dosjen e tij thuhej se Besnik Nikolli  në atë kohë kishte lidhje me bandat nga vende si Gjermania, Holanda, Franca dhe gjithashtu edhe nga Shqipëria , të cilat merreshin gjithashtu me trafikun e drogës në pjesën më të madhe të Evropës.

“Informacionet që posedonte organi hetimor theksuan se i arrestuari me pseudonimin ‘Niko’ kryente trafik drogë në Francë, Shqipëri, Holandë dhe Gjermani. Me sa duket, me praninë e tij në Kolumbi ka kërkuar të vendosë kontakte me rrjetet e trafikut të drogës”, shtoi Prokuroria, shkruajnë më tej mediat e huaja.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close