Lajme

Karaburun, flakët “pushtojnë” sipërfaqe të mëdha toke

Një zjarr i madh ka përfshirë Karaburunin mbrëmjen e sotme, sipërfaqe të mëdha toke janë përfshirë nga flakët.

Zjarrfikëset ndodhen në vendin e ngjarjes dhe po punojnë për shuarjen e flakëve. Një tjetër vatër zjarri është aktivizuar gjatë orëve të pasdites së sotme në Kaninë.

Prej disa ditësh, temperaturat e larta kanë bërë që në të gjithë vendin të përhapen vatra zjarri, ndërkohë që në disa zona terreni ka vështirësuar edhe ndërhyrjen e forcave zjarrfikëse. Rreziku pritet të jetë prezent edhe në ditët e ardhshme pasi sinoptikanët kanë paralajmëruar rritje të temperaturave, veçanërisht nga dita e hënë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: