Lajme

Këlcyrë – Parandalohet një ngjarje e mundshme

Këlcyrë , Reagimi i menjëhershëm dhe profesional i P olicisë parandalon një ngjarje të mundshme k riminale. Neutralizohet dhe p rangoset 55-vjeçari, i cili me a rmë në dorë e fishek në fole gati për q itje ishte nisur drejt banesës së një shtetasi me të cilin ishte k onfliktuar më parë për motive të d obëta.

Gjatë ndërhyrjes së Policisë, 55-vjeçari iu ka drejtuar a rmën punonjësve të P olicisë, por falë ndërhyrjes profesionale është neutralizuar dhe p rangosur. S ekuestrohet a rma e z jarrit kallashnikov dhe k rehra me fishekë l uftarak.

Në qytetin e Këlcyrës, shtetasi S. A., në gjendje të d ehur, pas një k onflikti për motive të dobëta me shtetasin A. S., ka shkuar në banesë ku ka marrë një a rmë z jarri dhe është drejtuar për në banesën e shtetasit A. S. Shërbimet e Policisë, si rezultat i kontrollit të t erritorit dhe informacioneve të marra në rrugë operative se ky shtetas po qarkullonte me a rmë dhe mund të përfshihej në ngjarje k riminale, kanë ushtruar kontroll të imtësishëm të territorit dhe si rezultat, në afërsi të qendrës së qytetit Këlcyrë, kanë konstatuar shtetasin S. A., i cili lëvizte më një a rmë z jarri kallashnikov me vete.

Në momentin e ndërhyrjes së shërbimeve të Policisë, shtetasi S. A. iu ka drejtuar punonjësve të Policisë, a rmën të cilën e kishte me fishekë në fole gati për q itje. Falë profesionalizmit të shërbimeve të Policisë është bërë i mundur neutralizimi dhe arrestimi në flagrancë i tij.

Shërbimet e Policisë kanë sekuestruar në cilësinë e provës materiale a rmën e z jarrit automatik dhe 2 krehra me f ishekë l uftarak. Materialet i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Përmet, për veprime të mëtejshme.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close