Lajme

Këmbimi valutor/ Më sa blihen dhe shiten dollari dhe euro

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar një dollar do të blihet me 109.4 lekë dhe do të shitet me 110.4 lekë, duke qëndruar në vlera të pandryshuara.

Edhe euro ashtu si një ditë më parë do të blihet me 115.3 lekë dhe do të shitet me 116.  Rënie ka pësuar franga zvicerane, e cila sot do të blihet me 116.3 lekë dhe do të shitet me 117.3 lekë.

Ndërsa paundi britanik do të blihet me 133.6 lekë dhe do të shitet me 134.8 lekë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close