Lajme

Këmbimi valutor/ Me sa blihen dhe shiten dollari dhe euro

Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan blihet me 107.7 lekë dhe shitet me 108.9 lekë, duke treguar forcim.

Ndërkohë euro blihet me 116 lekë dhe shitet me 116.8 lekë, duke treguar qendrueshmëri. Paundi britanik sot blihet me 130 lekë dhe shitet me 131.8 lekë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close