Lajme

Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar amerikan do të blihet me 97.2 lekë dhe do të shitet me 98.5 lekë.

Monedha evropiane euro do të blihet me 105.9 lekë dhe do të shitet me 106.9 lekë, ndërsa franga zvicerane do të blihet me 110 lekë dhe do të shitet me 111.6 lekë.

Ndërkohë paundi britanik do të blihet me 123.2 lekë dhe do të shitet me 125.2 lekë.

Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close