Lajme

Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro

Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan do të blihet me 99.2 lekë dhe do të shitet me 101 lekë.

Monedha evropiane sot do të blihet me 107 lekë dhe do të shitet me 108.2 lekë, ndërsa franga zvicerane do të blihet me 111.3 lekë dhe do shitet me 112.8 lekë.

Ndërkohë paundi britanik sot në tregun shqiptar të këmbimit valutor do të blihet me 124.1 lekë dhe do të shitet me 126.1 lekë.

Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close