Lajme

Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro

Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan blihet me 99 lekë dhe shitet me 100.3 lekë.

Monedha evropiane euro sot do të blihet me 106.5 lekë dhe do të me 107.4 lekë, ndërsa franga zvicerane do të blihet me 110.4 lekë dhe do të shitet me 111.6 lekë.

Ndërkohë paundi britanik sot do të blihet në tregun shqiptar me 123 lekë dhe do të shitet me 124.5 lekë.

Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close