Lajme

Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar amerikan blihet me 94.5 lekë dhe shitet me 95.5 lekë.

Monedha evropiane sot blihet me 103.5 lekë dhe do të shitet me 104.1 lekë, ndërsa franga zvicerane blihet me 106.2 lekë dhe shitet me 107.7 lekë.

Ndërkohë paundi britanik do të blihet me 117.6 lekë dhe do të shitet me 119.1 lekë.

Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close