Lajme

Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar amerikan do të blihet me 98.9 lekë dhe do të shitet me 100.2 lekë.

Monedha evropiane euro sot do blihet me 106.3 lekë dhe do të shitet me 107.1, ndërsa franga zvicerane do të blihet me 110.2 lekë dhe do të shitet me 111.5 lekë.

Ndërkohë paundi britanik sot do të blihet me 123 lekë dhe do të shitet me 124.4 lekë.

Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close