Lajme

Këmbimi valutor/ Me sa shiten dhe blihen dollari dhe euro

Dollari amerikan është blerë këtë të enjte, 1 dhjetor, me 112.6 lekë dhe është shitur me 113.7 lekë sipas kursit të këmbimit, duke shënuar një rritje të lehtë me javën e shkuar.

Sakaq monedha evropiane Euro qëndron në të njëjtat nivele prej disa ditësh, ku blihet me 116.5 lekë dhe shitet me 117.1 lekë.

Rritje të lehtë ka pësuar dhe paundi britanik, i cili sot blihet me 134 lekë dhe shitet me 135.1 lekë.

Ndërsa franga zvicerane qëndron në të njëjtat nivele, teksa blihet këtë të diel me 117.8 lekë dhe shitet me 118.9 lekë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close