Lajme

Këmbimi valutor/ Me sa shiten dhe blihen euro dhe dollari sot

Sot, me 22 Janar 2023, nuk ka lëvizje tek monedhat e huaja. Dollari amerikan blihet me 106.8 lekë dhe shitet me 107.8 lekë. Euro blihet me 116 lekë dhe shitet 116.6 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 131.7 lekë dhe shitet me 132.7 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 115.4 lekë, ndërsa në shitje me 116.4 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 79.6 lekë dhe në shitje me 82 lekë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close