Lajme

Keni plane në fundjavë? Moti rezervon surpriza…

Gjatë fundjavës, kthjellimet dominojnë në të gjithë territorin në pjesën më të madhe të orëve, por vranësirat do të paraqiten kalimtare.

Meteoalb parashikon se temperaturat e ajrit do të mbeten të ulëta gjatë natës dhe në orët e para të ditës, por mesdita do të mbetet me temperatura relativisht të larta.

Maksimumi në zonat malore varion nga 16 – 20°C, ndërsa në bregdet dhe zonat e ulëta, pritet që maksimumi termik të ngjitet mbi 25°C.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close