Lajme

Kepi i Rodonit prej dhjetë ditësh në flakë, riaktivizohet zjarri edhe në zonën e Shetajt

Prej dhjetë ditësh Kepi i Rodonit është i përfshirë nga flakët. Mësohet se ditën e sotme janë riaktivizuar sërish zjarret në zonën e Shetajt. Sakaq një ditë më parë u dërgua edhe një helikopter. Ndërkohë zjarri është favorizuar edhe nga erërat gjatë natës, këtë të hënë janë aktivizuar katër zjarrfikëse nga Durrësi.

Gjithashtu në aksion për vënien në kontroll të situatës janë edhe forcat zjarrfikëse të Durrësit, emergjencat civile dhe forcat vullnetare lokale të njësive vendore. Gjithashtu në ndihmë janë bashkuar edhe forca zjarrfikëse nga Tirana.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close