Lajme

Kërkesa që i bëri qeverisë biznesmeni 37-vjeçar disa javë para se të shuhej nga koronavirusi (VIDEO)

Lorent Kreka është biznesmeni 37-vjeçar nga Korça që ndërroi jetë nga koronavirusi ndonëse nuk kishte asnjë sëmundje bashkëshoqëruese. Në fillimet e pandemisë, kur qeveria i caktoi rregullat në bazë të zonave që i cilësonte të gjelbra dhe të kuqe, Lorenti shprehej se mendonte që ishin jashtë rrezikut dhe e mbante hapur lokalin e tij tek pazari i tij. I intervistuar nga Fax News, Lorenti thoshte se vendimet e papritura të qeverisë i dukeshin si lojë “ping pong”, ndaj i bënte thirrje që të ishin më të qartë.

“Ne nuk kemi informacion që qeveria ka dhënë urdhër për mbyllje të aktivitetit. Si zonë e gjelbër mendoj se jemi jashtë rrezikut dhe vazhdojmë aktivitetin rregullisht. Ne zonë e gjelbër, këta na vijnë papritur, njëherë hape njëherë mbylle sikur lozin ping pong. Nuk di çfarë të them. I bëj thirrje qeverisë që të jetë më e qartë, kjo është përgjigjja jonë”, tha Lorent Kreka. Vetëm disa muaj pas kësaj deklarate, u infektua me virusin Sars-Cov-2 dhe u dërgua me urgjencë në Tiranë, ku ndërroi jetë nga sëmundja.(A.M/Faxweb.al)

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close