Lajme

Kërkohej në Itali, pranga shqiptarit me dy emra

Një tjetër shtetas i shpallur në kërkim është vënë në pranga.

Specialistët për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorin Vendore të Policisë Elbasan pas një pune të mirë organizuar, në bashkëpunim me  Komisariatin e Policisë Cërrik dhe  Interpol Tirana, arrestuan përkohësisht me qëllim ekstradimi drejt Italisë shtetasin shqiptar të shpallur në kërkim ndërkombëtar:

  • Jorgo (Gazment) Selmani, 45 vjeç, banues në Cërrik.

Ndalimi i tij u bë pasi Gjykatës e Barit Itali,  e ka dënuar 11 vjet burg,  për veprën penale “Shkelje e ligjit mbi narkotikët”. Veprimet e mëtejshme për këtë shtetas do të kryhen nga Zyra e Interpolit Tiranë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close