Lajme

Kështu do të jetë moti për pesë ditët e ardhshme

Javën e ardhshme, moti do të jetë i qëndrueshëm shoqëruar me vranësia dhe shira të dobët në zonat malore. Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se deri të premten, moti do të jetë i tillë dhe pasditen e asaj dite do të rinisin shirat.

Parashikimi i motit: “Të ndikuar nga kushte të qëndrueshme atmosferike kjo javë pritet të na dhuroj ditë plotë me diell ashtu sikurse i takon stinës së pranverës. Siç u theksua edhe më lartë, dita e Hënë dhe ajo e Martë do të kenë mot të kthjellët por nuk do të mungojnë alternimet e vranësirave kalimtare nga orët e mesditës deri ato të pasdites.

Në relievet e larta malore këto vranësira do të shoqërohen me reshje shiu të dobëta. Për ditën e Mërkurë dhe atë të Enjte moti parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin.

Java mbyllet me ditën e Premte me mot fillimisht të kthjellët por me kalimin e orëve shtim vranësirash. Në orët e vona të mbrëmjes në veriperëndim parashikohen reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët dhe mesatar.”

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: