Lajme

“Këta më pushkatuan gjyshin!”/ Incident në Shkodër, qytetari i prish axhendën Benet Becit

Në Shkodër, një incident ka ndodhur në ceremoninë që përkujton 77- vjetorin e kryengritjes antikomuniste të Postribës.

Gjatë ceremonisë përkujtimore, një nga të pranishmit që i kishin pushkatuar gjyshin, mori kurorat me lule duke i hedhur në rrugë, në shenjë revolte.

Kryebashkiaku i Shkodrës Benet Beci, nuk mbajti asnjë fjalim të rastit dhe nuk iu përgjigj gazetarëve.

“Këta më vranë gjyshin, pse kanë ardhur sot këtu?” dëgjohet duke thënë qytetari. TPZ

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close