Lajme

Kishin fshehur 83 kg kokainë në konteinerin me banane, arrestohen tre shqiptarë në Itali

Tre shtetas shqiptarë janë arrestuar nga Policia italiane, pasi akuzohen për trafik droge. Ata u kapën gjatë një operacioni antidroge, ku iu gjetën 83 kilogramë kokainë të fshehur më një kontenier me banane.

Sipas medieve italiane  droga e sekuestruar në portin e Vado Ligure në Savona të Italisë,  ishte nisur nga Ekuadori për t’u shpërndarë në vendet e Europës. Kontejneri iu nënshtrua një kontrolli të plotë, i cili çoi në zbulimin e ngarkesës së drogës.

Shqiptarët e arrestuar janë të moshës përkatësisht  33, 28 dhe 23 vjeç, banorë të qytetit Pisa të Italisë, u arrestuan nën akuzën e trafikimit të drogës dhe më pas u transferuan në burgun e Genova Marassi.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close