Lajme

Kishin humbur rrugën në zonat e thella të Tropojës, pas disa orësh kërkim policia gjen 2 turistët

Dy turistë tunizianë janë shpëtuar nga policia e Tropojës pasi kishin humbur rrugën.

Njoftimi i policisë

Policia e Tropojës u vjen në ndihmë 2 turisteve tuniziane. Dy turiste nga Tunizia, të moshave 46 vjeçe dhe 41 vjeçe, duke eksploruar natyrën në Menjëherë kanë nisur kërkimet nga shërbimet e Postës së Policisë në Valbonë dhe pas 3 orë kërkimesh është bërë e mundur gjetja e dy turisteve, në vendin e quajtur “Qafa e Valbonës”. Turistet janë transportuar me ambulancë në spitalin e Tropojës, ku ndodhen jashtë rrezikut për jetën. Turistet kanë falënderuar punonjësit e Policisë që i erdhën në ndihmë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close