Lajme

Kishin mbetur në det me kajakë, policia iu vjen në ndihmë 5 pushuesve në Shëngjin

Shërbimet e Policisë Kufitare Shëngjin iu kanë shkuar në ndihmë 5 personave, që kishin ngelur në det me 3 mjete lundruese kajakë.

Mësohet se mes tyre kishte dhe fëmijë të mitur, ndërsa mjetet e lundrimit ishin larguar shumë nga bregu, për shkak të erës së fortë që po frynte.

NJOFTIMI I POLICISE

Shërbimet e Policisë Kufitare Shëngjin iu shkojnë në ndihmë 5 personave (mes tyre edhe të mitur) që kishin ngelur në det me 3 mjete lundruese kajakë dhe e kishin të pamundur kthimin në breg, pasi kishin humbur kontrollin mbi drejtimin e tyre dhe ishin larguar shumë nga bregu, për shkak të erës së fortë që po frynte. Policia Kufitare e Shëngjinit është njoftuar se 5 persona që po lundronin me 3 mjete lundruese tip kajak, në plazhin e Shëngjinit, në zonën e “Rana e Hedhun”, për shkak të erës së fortë që po frynte, kishin humbur kontrollin mbi drejtimet e mjeteve lundruese, ishin larguar shumë nga bregu dhe rrezikonin të mbyteshin.

Menjëherë pas marrjes së njoftimit janë organizuar shërbimet e Policisë Kufitare, për t’iu shkuar në ndihmë, me mjet lundrues. Pasi kanë shkuar te 5 personat e mbetur në det, punonjësit e Policisë i kanë shoqëruar ata, me mjetin e Policisë Kufitare, deri në breg, së bashku me mjetet e tyre lundruese. Të 5 personat janë në gjendje të mirë shëndetësore. Policia e Kufitare e Shëngjinit është e angazhuar maksimalisht në shërbim të qytetarëve dhe të vizitorëve, për të krijuar një ambient sa më të sigurtë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close