Lajme

Kishte hapur kopsht privat, por pa licensë, kapet “mat” 46-vjeçarja në Fier

Policia e Fierit ka proceduar penalisht një 46 vjeçare e cila kishte hapur një kopsht privat, por nuk ishte pajisur me licensën përkatëse, duke fshehur të ardhurat dhe duke iu shmangur detyrimeve tatimore.

Ky është rasti i tretë i kësaj veprimtarie të paligjshme që goditen në kë qytetet.

Njoftimi i plotë: Fier Finalizohet operacioni policor “Informaliteti 3”, për goditjen e rasteve të ushtrimit të aktivitetit në kopshte, pa licencën përkatëse.

Goditet brenda një jave, rasti i tretë i kësaj veprimtarie të paligjshme.

Procedohet penalisht pronarja e kopshtit privat, që ushtronte aktivitetin pa licencë, në Fier.

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar në DVP Fier proceduan penalisht për veprat penale “Fshehja e të ardhurave” dhe “Mospagimi i taksave dhe tatimeve”, shtetasen E. K., 46 vjeçe, banuese në Fier, pasi gjatë kontrollit të ushtruar në fshatin Daullas, në subjektin në pronësi të saj (kopsht privat), u konstatua se ky subjekt nuk ishte licencuar nga ana e Ministrisë së Arsimit, për kryerjen e këtij aktiviteti.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close