Lajme

Kishte ngritur tendë për shitjen e suvenireve te Kisha e Laçit, shteti ‘ngrihet në këmbë’…

Policia e Lezhës ka arrestuar ditën e sotme një shtetas 37-vjeçar, i cili në kundërshtim me vendimin e Gjykatës Administrative kishte ngritur një tendë në kishën e Laçit për shitjen e suvenireve.

Materialet iu referuan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme në lidhje me rastin.Njoftimi i plotë: Kurbin, Lezhë Vijon puna për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë.

Nga specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Kurbin, në vijim të punës për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit A. Gj., 37 vjeç, banues në Kurbin, pasi në kundërshtim me vendimin e Gjykatës Administrative të Apelit Tiranë, ka vendosur tenda dhe suvenirë në vendin e quajtur “Sheshi i Kishës së Laçit”.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: