Lajme

Kjo është nëna 25-vjeçare që humbi jetën bashkë me të birin në Berat (Emri)

Eshte siguruar foto e 25-vjeçares, Klaudia Xhaferaj e cila humbi jetën ditën e sotme bashkë me të birin 6-vjeçar.

Nënë e bir humbën jetën, pasi makina me të cilën po udhëtonin doli nga rruga dhe përfundoi në lumin Osum.

Dëshmitarët nga vendi i ngjarjes thonë se djali i vogël 6-vjeç kishte vigon në dorë, ndërsa dyshohet se para aksidentit fatal nënë e bir kanë qenë në spital.

Aksidente të ngjashme janë regjistruar të paktën edhe dy herë të tjera në Berat.

Berat/Informacion paraprak, Rreth orës 14:00, në rrugën urbane “Antipatrea”, pranë vendit të quajtur “Ura e re”, shtetasja K. Xh., duke drejtuar mjetin tip “Benz” ka humbur kontrollin dhe ka rënë në lumë.

Për pasojë kanë humbur jetën drejtuesja e mjetit dhe fëmija i saj rreth 6 vjeç. Grupi hetimor në vendngjarje po kryen veprimet për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close