Lajme

Kjo është skuadra e fitores historike në 25 prill

Drejtuesi Politik i PS-së në Qarkun e Vlorës, Damian Gjiknuri është i bindur në një fitore “historike” në zgjedhjet e 25 prillit. Në rrjetet sociale ai ka postuar një kolazh fotografish të kandidatëve për deputetë në këtë zonë dhe thotë se kjo është “skuadra e fitores historike në 25 prill”. Kujtojmë se mes de batesh, diskutimesh të gjata, mbrëmjen e djeshme Partia Socialiste dorëzoi listat me kandidatët për deputetë.

Vetë Gjiknuri është i 7-i në listën e Vlorës, sipas strategjisë së re të kryeministrit Edi Rama për renditjen e drejtuesve politikë në bazë të mandateve që kanë marrë në zgjedhjet e 2017-ës.

Pranvera Resulaj, Anduel Tahiraj, Vullnet Sinaj ,Anila Denaj, Niko Kurri ,Ilir Metaj, Damian Gjiknuri ,Edi Rama, Teuta Rama, Ervis Moçka, Leonard Beqiri,  Laura Ferhati.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: