Lajme

Klodian Çalamanit: Po të kisha benzinë, nuk kishit për ta gjetur kurrë

Avokati Ermal Ahmataj, foli në emisionin ‘Me Zemër të Hapur” për vr asjen e 8-vjeçarit Mateo Vasiu. Avokati ka treguar detaje të tjera tro nditëse nga dëshmia e autorit të vr asjes, i cili ka thënë se nuk ka pasur benzinë, pasi do ta kishte dj egur, për të mos e gjetur kurrë trupin. Ai gjithashtu u shpreh se një tjetër avokat është caktuar për 38-vjeçarin, Klodian Çalamani.

“Ka disa të dhëna që kanë dalë nga grupi i hetimit. Mësohet se ai ka thënë se nuk kisha benzinë se po të kisha benzinë ju nuk kishit për ta gjetur kurrë djalin. Dua të them se gjykata e Fierit ka caktuar “arr est me bu rg”, por kjo masë sigurie ndryshe nga çdo masë tjetër u bë në mungesë të autorit. Është caktuar një avokat tjetër për çështjen e Klodian Çalamani. Besoj se kjo ka qenë zgjedhja më e mirë nga situata e Prokurorisë dhe policisë pasi do të kishim një situatë të paimagjinueshme nëse do të paraqitej në gjykatë”, ka thënë më tej ai.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexo edhe:

Close
Back to top button
Close
%d bloggers like this: