Lajme

Nëntë raste të reja me COVID-19 në Vlorë/ Mes të infektuarve dy punonjës të AKU-së dhe tre juristë

Ditën e sotme janë konfirmuar edhe nëntë raste të reja me koronavirus në Vlorë dhe 1 në Selenicë. Konfirmimi për rastet është nga Ministria e Shëndetësisë. Humbje jete janë 5 gjithsej. Shpërndarja gjeografike e rasteve active në Vlorë janë 115 gjithsej.

Konfirmimi për rastet është nga Ministria e Shëndetësisë. Humbje jete janë 5 gjithsej. Shpërndarja gjeografike e rasteve active në Vlorë janë 115 gjithsej Gjatë 24 orëve të fundit në vend janë regjistruar 141 raste të reja me COVID-19, ndërsa nëntë prej tyre ishin në qytetin e Vlorës.

Dy prej rasteve të reja janë punonjës të Autoritetit Kombëtar të Ushqimit (AKU). Po ashtu tre të infektuar të tjerë janë juristë një në qarkun e Vlorës, një në Selenicë, si dhe një jurist i një masonerie. Mes katër të infektuarve të tjerë është një pensionist dhe të tjerët janë kontakte të të infektuarve në lagjet 28 Nëntori, Pavarësia dhe Partizani. Ministria e Shëndetësisë sot njoftoi se tre pacientë të cilët kishin kontraktuar virusin në të gjithë vendin humbën betejën me COVID, duke e çuar në 208 numrin e viktimave që nga fillimi i pandemisë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close