fbpx
Lajme

Konfirmohet pozitiv shefi i Komisariatit në Urën Vajgurore

Konfirmohet pozitiv me koronavirus shefi i Komisariatit të Urës Vajgurore. Burime për abcnews.al bëjnë të ditur se i infektuar ka rezultuar edhe një punonjës bashkie. Ndërkaq,  në Berat rezultojnë të infektuar një mësues  tek “Bab Duda”, një nxënës në shkollën “Ajet Xhindole” dhe tre edukatore te “10 Korriku”. Po ashtu i infektuar gjatë orëve të fundit në Berat rezulton edhe një dentist. Ditët e fundit Ministria e Shëndetësisë ka raportuar një numër rekord të infektuarish, ndërkohë që është rritur edhe numri i testimeve.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button