Lajme

Konfirmohet vdekja e Prigozhin nga testi gjenetik në Moskë

Konfirmohet vdekja e shefit të Wagner Yevgeny Prigozhin, pas analizës gjenetike të trupave të gjetur në rrëzimin e avionit.

Komiteti Hetues tha se identitetet e të 10 viktimave ishin vërtetuar dhe korrespondonin me ato në listën e pasagjerëve të fluturimit.

Avioni privat i Prigozhin u rrëzua në veri-perëndim të Moskës më 25 gusht, duke vrarë të gjithë ata që ishin në bord. Kremlini ka mohuar spekulimet se ishte fajtor për rrëzimin.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close