fbpx
Lajme

Konflikt për pronën në Fier/ Nipërit bëjnë për spital hallën, arrestohen nga policia! Çfarë iu gjet në banesë

Nipërit rrahin hallën, arrestohen nga policia. Në pranga kanë rënë M.M, 30 vjeç dhe A.M, 24 vjeç, banues në Fier, vëllezër me njëri-tjetrin. Ata ranë në pranga, pasi për motive pronësie ushtruan dhunë ndaj hallës së tyre, M.B, 45 vjeçe e cila ishte e pajisur me urdhër mbrojtje.

Gjatë kontrollit në banesën e tyre policia gjeti dhe sekuestroi sekuestruar në cilësinë e provës materiale disa fishekë.

Policia njofton se materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprat penale “Dhunë në familje”  “Mbajtja pa leje e municionit luftarak” dhe “Veprime në kundërshtim me vendimin e Gjykatës”.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button