Lajme

Kontrabandë me ilaçet e Covid, lirohet administratori i “FarmaNet” Sokol Topçiu

Gjykata e Tiranës ka dhënë sot vendimin për Sokol Topçiun, që akuzohet për kontrabandë ilaçesh. Topçiu do të hetohet nën masën e arrestit shtëpiak, ndërsa pak ditë më parë u liruan edhe 6 persona të tjerë të arrestuar në të njëjtin operacion.

Sipas burimeve policore, Topçiu administrator i “FarmaNet”, në bashkëpunim me 6 persona të tjerë, të liruar ditë më parë, kryenin kontrabandë të ilaçeve anti-COVID dhe i shisnin ndaj personave të prekur nga k oronavirus.

Bashkë me Topçiun ng qelia ështe liruar Florian Marku 39 vjeç, administrator i një farmacie; Blerim Bitri 40 vjeç, administrator i një farmacie; Margarita Xhaxhiu 64 vjeçe, e dyshuar si dërguesja e mallrave kontrabandë; Jani Papuli 66 vjeç, i punësuar nga Margarita Xhaxhiu; Florian Lila 40 vjeç, administrator i një farmacie; Bashkim Osmani 56 vjeç, administrator i një depoje farmaceutike.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: