Lajme

Kontrolli i vilës në Hamallaj nga BKH, Arben Ahmetaj bën rekurs në Gjykatën e Lartë

Ish-zv/kryeministri Arben Ahmetaj ka paraqitur rekurs në Gjykatën e Lartë, pas vendimit të Apelit të GJKKO, për sa i përket vendimit për të cilësuar si të ligjshme kontrollet në banesën e bashkëjetueses së tij.

Disa ditë më parë Apeli i Gjykatës së Posaçme ka refuzuar ankimimin e Arben Ahmetajt për kontrollin e banesës së bashkëjetueses së tij.

SPAK po heton rolin e ish-zv.kryeministrit për inceneratorin e Fierit. Më 9 mars, Byroja Kombëtare e Hetimit ka kryer kontrolle në shtëpinë e ish-gruas dhe partneres aktuale të Ahmetajt.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close