Lajme

Korçë, makina përplas këmbësorin, shoqërohet në spital

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në qytetin e Korçës. Aksidenti ka ndodhur në zonën e Bulevardit Gjergj Kastrioti. Një automjet ka aksidentuar 1 këmbësor, i cili është dërguar me urgjencë në spital, por jashtë rrezikut për jetën. Mjeti ka qenë duke ardhur nga zona e stadiumit kur i ka prerë rrugën këmbësori i cili ka tentuar të kalojë rrugën në një zonë ku nuk ka shenja këmbësorësh.

Dyshohet se ai ka kaluar mes dy mjeteve të parkuara çka kufizuar pamjen drejtuesit të mjetit për shmangien e përplasjes. Ndërkohë, policia ka mbërritur në vendngjarje dhe po kryen procedurat e zakonshme.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: