Lajme

Korçë, Ndalohet 32-vjeçari

Policia e Korçës ka vënë në p ranga një 32-vjeçar, pasi u kap në flagrancë duke shpërndarë d rogë. Sipas Bluvë, shtetasit S.Ç iu gjetën 23 d oza l ëndë n arkotike. Ndërkohë, policia ka nisur procedimin p enal për blerësin e l ëndës n arkotike, 40-vjeçarin. Mësohet se ky i fundit kur pa policinë, u largua dhe nuk iu bind urdhërit të tyre për të ndaluar.

“Korçë/ G oditet një tjetër rast i shpërndarjes së d rogave të f orta, në d oza të vogla.

Vihet në p ranga poseduesi i l ëndës n arkotike dhe procedohet penalisht blerësi, i cili kur konstatoi shërbimet e policisë, nuk iu bind urdhrit të tyre për të ndaluar. Sekuestrohen 23 doza me l ëndë të d yshuar n arkotike h eroinë.

Specialistët për H etimin e T rafiqeve të P aligjshme dhe N arkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Korçë, nën drejtimin e Prokurorisë Korçë, në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe g oditjen e veprimtarisë së paligjshme të prodhimit dhe shitjes së l ëndëve n arkotike, g oditën një rast të shpërndarjes së tyre në doza të vogla, si rezultat i të cilit u bë kapja dhe a rrestimi në flagrancë i shtetasit S. Ç., 32 vjeç (i d ënuar më parë për veprën “Prodhimi dhe shitja e n arkotikëve”) dhe filloi procedimi penal në gjendje të lirë për shtetasin O. K., 40 vjeç, banues në Korçë.

Në bazë të informacioneve të siguruara në rrugë policore, se në lagjen nr. 17, Korçë, një shtetas shpërndante l ëndë n arkotike të forta, janë organizuar shërbimet dhe kanë bërë të mundur lokalizimin e shtetasit S. Ç.

Ky shtetas, në banesën e tij, i kishte shitur shtetasit O. K., disa d oza me l ëndë të d yshuar n arkotike h eroinë, i cili sapo ka konstatuar ndërhyrjen e shërbimeve të policisë ka tentuar të largohet me vrap, duke mos iu bindur urdhrit të tyre për të ndaluar, por më pas u neutralizua.

Nga veprimet e mëtejshme procedurale, gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e shtetasit S. Ç., u gjetën 23 doza me l ëndë të d yshuar n arkotike h eroinë, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Korçë, për v eprat p enale “Prodhimi dhe shitja e n arkotikëve”, “Mosbindja ndaj urdhrit të punonjësit të policisë së rendit publik””, njofton policia.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: