Lajme

Korçë, Vihet në pranga 48-vjeçari, DETAJE

Korçë, Vijon puna për kapjen e personave të shpallur në kërkim. Vihet në p ranga 48-vjeçari, në kërkim për veprën penale “Tr afikimi i n arkotikëve”.

Specialistët për H etimin e N arkotikëve dhe T rafiqeve të Paligjshme në Drejtorinë Vendore të Policisë Korçë, në vijim të punës për kapjen dhe vënien përpara përgjegjësisë penale të shtetasve të shpallur në kërkim, bënë ndalimin e shtetasit A. A., 48 vjeç, banues në Bilisht. Gjykata e Rrethit Gjyqësor Korçë me vendimin e datës 23.07.2021, ka caktuar për këtë shtetas masën e sigurisë “Arrest në b urg”, për veprën penale “Trafikimi i n arkotikëve”.

Materialet në ngarkim të tij i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Korçë për veprime të mëtejshme.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: