fbpx
Lajme

Koronavirusi, dyfishohet stafi mjekësor në aeroportin e Rinasit

Një staf mjekësor vendosur në aeroportin ndërkombëtar “Nënë Tereza” në Rinas që kur koranavirusi u shpall emergjencë globale nga Organizata Botërore e Shëndetësisë.

Por pas prekjes së Italisë nga koronavirusit, burime për Rtv Ora bëjnë me dije se stafi mjekësor dhe pajisjet mjekësore  janë dyfishuar. Stafi përbëhet nga tre persona në turn, të cilët do të duhet të kontrollojnë pasagjerët e fluurimeve nga Kina dhe Italia. Në aeroportin e Rinasit ndodhet një dhomë  izolimi për çdo emergjencë.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button