Lajme

Koronavirusi shtyn çeljen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Pandemi e koronavirusit, e cila ka mbërthyer mbarë globin ka shtyrë edhe mbledhjen e Këshillit të Evropës. Mbledhja, e cila ishte parashikuar në 26-27 mars do të diskutonte edhe negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Vendimi është marrë në videokonferencën e anëtarëve KiE një ditë më parë thuhet në një përgjigje me email dhënë gazetares së Ora News, Fjorela Beleshi.  Nuk dihet ende se kur do të zhvillohet mbledhja e caktuar për në 26-27 mars.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close